زمان کنونی: 21-01-2019, 09:21 PM میهمان گرامی خوش امدید :       یا    

[-]
جست و جو


ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان جشن های مالزی
نویسنده پیام
Asiatour آفلاین
Member
***

ارسال‌ها: 53
تاریخ ثبت‌نام: Dec 2017
اعتبار: 1
Thanks: 2
Given 0 thank(s) in 0 post(s)
ارسال: #1
زمان جشن های مالزی
 مالزی کشوریه مخصوص جشن گرفتن، مالزیاییا در طول این جشن‌ها بسیار مهربون، فروتن و بخشنده میشن. در جشن عید فطر، سال نوی چینی، دیپاوالی، کریسمس، جشنواره سان پدرو،جشنواره Gawai ، جشنواره Ka’amatan و دیگر جشن‌ها و جشنواره‌ها، به طور معمول در خانه‌ها بر روی همه بازه و از میهمانان به خوبی استقبال میشه با شرکت در تور مالزی و شرکت در این جشن ها، شرکت کنندگان میتونن از انواع غذاهای جشن ونوشیدنیها و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع بهره ببرن بعضي از اين جشن‌ها جزو تعطيلات رسمي و عمومي محسوب میشن با نگاهی به تقویم کشور مالزی فرصت شرکت جستن در این جشن‌ها و جشنواره‌های رنگارنگ را از دست ندید.


عيد قربان: همونطور که تو ایران عید قربان جز تعطیلاته و مردم به شادی و خنده مشغولن کشور مالزی هم همینطوره مسلمانان مالزی این عیدو با عنوان مهمترین عید خود جشن می گیرن ،عيد قربان توسط مسلمانان مالزي و در دهمين روز ماه‌ذي‌الحجه برگزار مي‌شه تو این روز بعضی افراد هم گوسفند را میکشند و تکه های گوشتش را بین مستمندان تقسیم میکنن.[عکس: 11logo.jpg]


عيد فطر : عيد فطر توسط مسلمانان برپا میشه و پايان ماه رمضون را اعلام ميکنه. روز جشن توسط مشاهده شدن ماه نو تعيين میگرده. اين روز مهم ترين روز براي مسلمانانه. مسلمانان روز را با جمع شدن در مساجد در صبح زود براي اداي نماز عيد فطر میگذرونن و عصرش بر مزار در‌گذشتگان ميرن و از آنها ياد مي‌كنن اين جشن با احوال پرسي و شادي ادغام میشه افرادی که با هم قهرن تو این روز آشتی میکنن که کینه ای بینشون نباشه,‌ تو اين روز جوانان از بزرگترا طلب بخشش ميکنن, هر كس لباس نو میپوشه و دوستان و اقوامش را به خونش دعوت میکنه تعداد زيادي از غذاهاي خوشمزه مالزيايي در روز جشن سرو ميشه خانه‌ها كاملا تميز و بوسيله روشنايي چراغهاي روغني نوراني میشه.

[عکس: 2logo.jpg]


  جشن ارواح گرسنه : جشن ارواح گرسنه در پانزدهمين روز از هفتمين ماه قمري‌ بوسيله‌ بودائيهاوتائوئيها‌ برگزار میشه آنها بر اين باورند كه دروازه جهنم همواره بازه این جشنیه که در آن همه اهالی شهر جمع میشن و برای ارواح غذا می‌خرند و با احترام تمام به ارواح گرسنه اعلام کنند: «روح عزیز، ما را نخور!».


[عکس: Hungry-Ghost-Festival-7logo.jpg]

روز وساك :جشن روز «وساك»

در ماه «مي» بوسيله بودايي‌ها برگزار میشه اين جشن از سپيده صبح آغاز ميشه و بوداييان در معبدها برای عبادت در كنار يكديگر جمع میشن. در اين روز مراسم بخشش, غذا دادن به مستمندان, پرهيز از خشم, روشن كردن عود و دعا انجام میشه و سرود راهبه‌ها «ساتراس»‌را ‌به ‌طور ‌هم‌صدا و زیبا در لباس ‌زعفراني ‌رنگ‌ میخونن.[عکس: wesaklogo.jpg]


تايپو‌سام :این جشن توسط هندیها در دهمين ماه تقويم هندي‌ها برگزار ميشه. تايپوسام روز جشن‌تولد «لرد سوبرامانيا» جوانترين پسر «لرد شيوا» است، محسوب میشه یک روز قبل از این جشن هندیها، خودشونو برای روز ه گرفتن،پرهيز از بعضي غذا‌ها و تقويت خويشتن‌داري آماده میکنن. هواداران این جشن قاب‌هاي چوبي كه به وسيله پرطاووس وگل تزئين شده‌اند را به وسيله قلاب‌هايي به خود مي‌بندن, به اين صورت كه این قابها را در بدن خود فرو مي‌كنن و دردهایی ناشی از خراش دادن گونه‌ها و زبان‌هاشان توسط ميخ‌ها و قلاب‌هاي فلزي مقاومت ميكنن اين خود آزاري در عوض‌ دريافت بخشش‌ از سوي خدايان‌ و يك‌نوع توبه است.[عکس: Thaipusamlogo.jpg]  Chap Goh MEI :اين جشن در پانزدهمين شب سال نو چيني ها همراه با دعا و تعيين زمان پايان سال نو برگزار میشه خانه ها براي آخرين روز جشن مجددا بوسيله چراغ ها نوراني میشه بعد از اين روز همه مردم مجددا, سركارهاي خود باز مي گردند و هركس مشتاقانه منتظر رسيدن سال جديد بعدي چيني است.

[عکس: Chap-Goh-MEIlogo.jpg]هري جاوا :هري جاوا در اول ماه ژوئن بوسيله «داياكها» و «ايبانهاي» ساراواك به مدت يك هفته و براي اعلام پايان فصل برداشت زمينهاي برنج و شروع فصل جديدي از كاشت مجدد برگزار میشه. در اين جشن, مراسم شعرخواني و پاي‌كوبي برگزار میگردد. همزمان با برگزاري اين جشن اونایی كه در خارج از روستاي خود كار مي كنند براي جشن و پايكوبي به روستا باز مي‌گردند. مقدار زيادي از انواع غذاها را مي‌توان در اين جشن يافت.  جشن شيريني ماه و فانوس: جشن شيريني ماه كه به نام جشن «اواسط پاييز» هم معروفه در پانزدهمين روز از هشتمين ماه تقويم چيني‌ها برپا میشه اين جشن بيشتر يك جشن تاريخيه تا يك جشن مذهبي. اين روز انقلاب موفقيت آميزي را كه بر ضد فرمانرواي مغول در قرن چهاردهم در چين انجام گرفت اعلام میشه. بنابر يك افسانه, رمز پيروزي و نقشه مبارزه عليه مغولها در شيريني ماه پنهان بود و شيريني ماه به طور وسيعي بين ديگران توزيع شد. فانوس هم به عنوان علائمي در شب بر روي تپه‌ها و بلنديها استفاده مي شد امروزه اين جشن همراه با تهيه كيك ماه و فانوس برپا میشه و در مكان معيني مسابقه اي بين فانوسها میشه.
[عکس: chinese-lanterns-les-getslogo.jpg]ديپاوالي :جشن چراغها در ماه هندي «كارتيك» (اكتبر/ نوامبر) صورت مي‌گيرد. جشن سمبلي است از موفقيت «لرد كريشنا» بر چند پادشاه شياطين ناراكاسورا . اين جشن بازگشت راما را پس از 14 سال تبعيد اعلام مي‌كند در اين روز هندوها در سپيده دم از خواب بیدار میشن وخود را با روغن‌گياهي شستشو مي‌دهند, لباسهاي جديد برتن مي‌كنند و دعاي خود‌را میخونن. منازل هندوها بوسيله چراغهاي روغني كه از كوزه‌هاي سفالين كه با روغن نارگيل و ويكس پر شده‌اند, نوراني میشه آنها بر اين اعتقادند كه با اين كار «خداي ثروت» را به خانه هاي خود دعوت مي‌كنن.[عکس: deepavalilogo.jpg]جشن ديپاوالي در مالزی 


کریسمس: كريسمس بوسيله مسيحيان در بيست و پنجمين روز دسامبر جشن گرفته میشه و نشان دهنده تولد حضرت مسيحه. اين جشن توسط غير مسيحيان نيز به روشهاي ديگري برپا میشه و باعث جمع شدن خانواده ها در كنار يكديگر مي‌گردد.اين جشن از نيمه شب قبل به مناسبت Eve كريسمس آغاز و به روز بعد نيز كشانده مي شود با این جشن بابانودل را به خونه های خودشون دعوت میکنن تو این جشن كريسمس بابانوئل براي مردم هدايايي مي‌آورد تغيير و تقسيم هدايا نيز با خود خانواده هاس و بوقلمون سرخ شده نيز غذاي رايج و سنتي در اين روز محسوب میشه.

[عکس: Christmas-lights-Selangor-Malaysialogo.jpg]


 سال نو چيني‌ها: مراسم سال نو چيني ها در اولين روز از سال قمري چينيهاي مقيم مالزي برپا میشه. اين جشن مهمترين جشن سالانه براي تمام چين است. بر طبق بروج دوازده گانه چيني, هر سال اسم يكي از حيوانات را به خود مي‌گيرد همانطور که در کشور خودمون بر این باوریم که هر سالی رو یکی از حیوانات تحویل میشه اونا هم به این باورا معتقدند در این جشن خانه‌ها مرتب و تميز و براي روز بزرگ تزئين مي شوند, در اين روز تمام بدهي ها تسويه میشه و دعا و نيايش انجام میگیره.

منبع: malaysia12.com

 

تور ترکیه
تور کیش
تور کربلا

 
19-12-2018 10:20 AM
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مکانهای دیدنی کوالالامپور - جاهای توریستی مالزی akhbarejazab 0 766 25-06-2018 09:12 AM
آخرین ارسال: akhbarejazab
  سوغات مالزی shimshim1373 0 1,386 17-03-2018 12:25 PM
آخرین ارسال: shimshim1373
  راهنمای جامع سفر به مالزی (Malaysia) zahrasafareonline 0 1,556 02-10-2017 08:39 AM
آخرین ارسال: zahrasafareonline
  تور مالزی ویژه بهار 96 armaghan 0 1,691 26-04-2017 11:22 AM
آخرین ارسال: armaghan
  تور مالزی بهار 96 armaghan 0 1,707 26-04-2017 11:13 AM
آخرین ارسال: armaghan
  معرفی برج‌های دوقلو پتروناس در مالزی bahar724 0 545 17-01-2017 11:36 AM
آخرین ارسال: bahar724
  معرفی موزه هنرهای اسلامی مالزی bahar724 0 666 11-01-2017 11:26 AM
آخرین ارسال: bahar724
  معرفی پارک پروانه مالزی bahar724 0 653 07-12-2016 01:03 PM
آخرین ارسال: bahar724
  هفت مکان شگفت انگیز در مالزی... alitaheri96 0 610 04-12-2016 10:37 AM
آخرین ارسال: alitaheri96
  تاریخچه مالزی bahar724 0 760 05-10-2016 11:55 AM
آخرین ارسال: bahar724

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان